Kolonie letnie - Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipniku

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Siedziba OPS Lipnik

Kolonie letnie

W dniach od 13 do 19 lipca 2021 r. w malowniczo położonym Bobolinie dzieci uczęszczające do Świetlicy Środowiskowej w Kurowie wypoczywały na kolonii letniej zorganizowanej w ramach projektu „ Utworzenie świetlicy środowiskowej w Kurowie, Gmina Lipnik” realizowanego przez Gminę Lipnik/ Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipniku w ramach „ Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020” z osi priorytetowej 9 Włączenie społeczne i walka z ubóstwem, działanie 9.1 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Podziałanie 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych.

Koloniści brali udział w grupowych zajęciach profilaktyczno – wychowawczych służących integracji, budowaniu pozytywnej samooceny, wzmacnianiu mocnych stron, uwrażliwianiu na potrzeby innych, rozwijaniu umiejętności współpracy w grupie oraz rozwiązywania nieporozumień i konfliktów rówieśniczych.
W ramach zajęć rekreacyjnych przygotowano wycieczki piesze i autokarowe.
Dzieci zwiedziły: nadmorskie miasto Kołobrzeg, gdzie odbył się rejs statkiem oraz spacer po molo , Latarnie Morską w Koszalinie , mini Zoo w Dąbkach .
Ponadto uczestnicy kolonii rozwijali swoją sprawność fizyczną, manualną i aktywność na świeżym powietrzu.
Odbyły się także konkursy takie jak ,,czystości pokojów’’ oraz budowania zamków z piasku . Dzieci uczestnicząc w proponowanych zajęciach rozwijały swoje zdolności, wzmacniały poczucie własnej wartości, nabywały umiejętności społeczne i komunikacyjne. Dzięki zapewnieniu tylu atrakcji w czasie wyjazdu, dzieci mogły przekonać się, że można aktywnie i ciekawie wypoczywać bez telewizji i komputera.