Wycieczka do Sandomierza - Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipniku

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Siedziba OPS Lipnik

Wycieczka do Sandomierza

W dniu 29.07.2021r. Uczestnicy Klubu Senior+ pojechali na wycieczkę do Sandomierza. Miasto, które znajduję się nieopodal naszego Klubu kryje wiele pięknych zakątków. Seniorzy na czele z przewodnikiem zwiedzili piękny rynek, Muzeum Ojca Mateusza, Zbrojownię Rycerską, Bazylikę Katedralną oraz mieli przyjemność płynąć statkiem po Wiśle. Pani przewodnik opowiedziała piękną historię Sandomierza i wiele ciekawostek o których nie wiedzieli.

W Muzeum Seniorzy mogli zobaczyć repliki głównych aktorów grających w serialu „Ojciec Mateusz” , oraz odwzorowany plan filmowy. Zwiedzając zbrojownię usłyszeliśmy historię wojenną opowiedzianą przez Pana przewodnika i mogliśmy zobaczyć stroje i zbroje, które były noszone w dawnych latach. Bazylika Katedralna cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, piękne relikwie, obrazy, zdobienia pozostaną na długo w pamięci Seniorów. Na koniec wycieczki odbył się rejs statkiem po Wiśle, który niósł za sobą wiele emocji.

Wyjazd odbył się w ramach realizowanego Programu Wieloletniego „ Senior +” na lata 2021-2025 edycja 2021.