Otwarcie Świetlicy Środowiskowej w Kurowie. - Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipniku

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Siedziba OPS Lipnik

Otwarcie Świetlicy Środowiskowej w Kurowie.

Dnia 10 sierpnia 2021 r. odbyło się uroczyste otwarcie Świetlicy Środowiskowej w Kurowie.
Otwarcie świetlicy możliwe było dzięki otrzymaniu przez Gminę Lipnik/ Ośrodek Pomocy Społecznej dofinansowania z Funduszy Europejskich na realizację projektu pn. „ Utworzenie świetlicy środowiskowej w Kurowie, Gmina Lipnik”. Całkowita wartość projektu wynosi 997.558,19 zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 897.598,19zł. Wkład własny gminy to 99,960,00zł.
Realizatorem projektu związanego z funkcjonowaniem świetlicy jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipniku .

Otwarcie Świetlicy to szczególne wydarzenie dla mieszkańców Kurowa i okolicznych miejscowości. W uroczystym otwarciu świetlicy środowiskowej udział wzięli licznie zaproszeni goście, w tym m.in. Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Zastępca Departamentu Organizacyjnego i Kadr Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach Krzysztof Randla, Koordynator projektu Rafał Graczkowski, Wójt Gminy Lipnik Andrzej Grządziel, a także Przewodniczący Rady Gminy w Lipniku Stanisław Mazur wraz z Radnymi, Edyta Klocek Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipniku. Poświęcenia obiektu dokonał Ks. Kan. Ryszard Sałek Proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Goźlicach. Dzieci uczęszczające na świetlice środowiskową przywitali przybyłych gości występem oraz tańcem i piosenką po angielsku. Jak na oficjalne otwarcie przystało, nie zabrakło przecięcia czerwonej wstęgi oraz słodkiego poczęstunku.