Senior+ - Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipniku

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Siedziba OPS Lipnik

Senior+

Artykuły

 • Klub Senior + w Kurowie otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa

  Flaga i godło Polski

  Logo Senior+Gmina Lipnik otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego “Senior+” na lata 2021-2025.
  Edycja 2021 Moduł II “Zapewnienie funkcjonowania Klubu Senior+”.
  Wartość dofinansowania wynosi 25.247,33 zł, natomiast całkowity koszt zadania publicznego wynosi 86.879,52zł.

  Celem programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym, a w szczególności zapewnienie wsparcia osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60+. Program umożliwi seniorom korzystanie z usług w zakresie aktywności ruchowej, zajęć edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych.
  W ramach zadania seniorom udostępniana jest infrastruktura, pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także zaktywizowanie i zaangażowanie seniorów w działania samopomocowe i na rzecz środowiska lokalnego. W ramach programu prowadzone są działania ukierunkowane na poprawę jakości życia seniorów w środowisku lokalnym, zapewniające seniorom wsparcie oraz pomoc adekwatną do potrzeb i możliwości wynikających z wieku i stanu zdrowia, integrację społeczną środowiska seniorów, w tym rozwój działań samopomocowych, zwiększenie zaangażowania seniorów w życie społeczności lokalnych, promowanie aktywnego stylu życia.
  Grupą docelową są osoby nieaktywne zawodowo, które ukończyły 60 rok życia i zamieszkują na terenie gminy Lipnik.
  W ramach działań programowych zwiększa się aktywność seniorów w gminie Lipnik, zwłaszcza poprzez zajęcia z rehabilitantem, poprawie ulega sprawność manualna i ruchowa. Integracja osób starszych w środowisku i najbliższym otoczeniu przekłada się na wspólne, regularne uczestnictwo w bogatej ofercie zajęć oferowanych przez Klub. Dzięki korzyściom wynikającym z uczestnictwa w zajęciach Klubu Seniora +, przedłużona zostaje potencjalna możliwość samodzielnego funkcjonowania osób starszych w środowisku.

  Czytaj Więcej o: Klub Senior + w Kurowie otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa