"Senioralia" - Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipniku

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Siedziba OPS Lipnik

"Senioralia"

Logo Senior+Klub Senior+ w Kurowie z powodzeniem działa od grudnia 2019 roku. Powstanie i działalność Klubu jest finansowana w ramach Wieloletniego Programu "Senior+" na lata 2015-2020 i 2021-2025 ze środków budżetu państwa oraz środków własnych gminy Lipnik. Głównym celem klubu jest organizacja czasu wolnego dla seniorów oraz możliwość rozwoju pasji i zainteresowań. Seniorzy nawiązują nowe znajomości, podtrzymują relacje społeczne i czynnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów takich jak fryzjer, kosmetyczka, dietetyk.

Największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z muzykiem oraz zajęcia edukacyjne, kulturalno- oświatowe tj. warsztaty plastyczne, rękodzieło. W tym roku pomimo pandemii Seniorzy byli już na kilku wycieczkach. Zwiedzili Tężnie w Busku Zdrój, urokliwy Sandomierz oraz Skansen w Tokarni, gdzie odbyło się ważne wydarzenie "Senioralia". Uczestnicy naszego Klubu mieli przyjemność wziąć udział i zaprezentować swoje umiejętności wokalne oraz plastyczne wśród innych uczestników z województwa świętokrzyskiego. Zespół "Od siebie do siebie" został utworzony w lipcu tego roku, liczy obecnie 11 osób i zaprezentował nasz klub czterema utworami. Grupa artystyczna wystawiła natomiast piękne stoisko z rękodziełem, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczestników z innych klubów. Piękne koszulki dla Panów i chusty dla Pań wyróżniały naszych Seniorów, co nie umknęło uwadze nawet Wojewodzie Świętokrzyskiemu Panu Zbigniewowi Koniuszowi.
Życie Seniora nie musi być nudne i monotonne o czym przekonują się uczestnicy naszego klubu, dlatego zapraszamy chętne osoby 60+ do zapisu Klubu Senior+.